encs

Xavian Concertino / High Fidelity (PL)

„NEJSOU to tedy hlasité reproduktory pro ty, kteří hledají detaily v hudbě, pro ty, kteří hledají jemnosti, a pro milovníky jasného rozdělení zvukové scény. Toho se nám nedostane. A nedostaneme ani silné, znělé vyšší výšky a energické nízké basy. Extrémy jsou sice v hudbě Xavianů přítomny, ale jen jako pozadí. Zajímavé je, že reproduktory to vše stejně dobře předvedou s výkonným tranzistorovým zesilovačem i s lampovým zesilovačem. S druhým jmenovaným bude přesnost o něco nižší, zatímco sytost a hutnost ještě vyšší.

Concertino od Roberta Barletty jsou „cílené“ reproduktory. Jsou zaměřeny na to, co je v hudbě příjemné a dobré, co chytne za srdce. Skvěle přehrávají jakýkoli druh hudby a se stejným nasazením prezentují to, co je v nich nejlepší. Nejsou nudné, protože budují velký rozsah a obrovský prostor, který v nás vyvolává zvědavost, co se bude dít. Jsou také opravdu rezolutní, protože i přes snahu o soulad neodstraňují rozdíly mezi jednotlivými vydáními – čím lepší nahrávka, čím více času jí věnují, tím hezčeji bude znít.

Nezáleží tedy na tom, jaký zesilovač použijeme, v jaké místnosti posloucháme a jakou hudbu – testované reproduktory zůstanou zcela klidné. Jedná se tedy o velmi bezpečnou koupi pro všechny, které už nebaví neustále přenášet reproduktory po místnosti a obávat se, že nějaké nové album nebo jeho stream bude znít špatně. S Concertinem se nám dostane toho nejlepšího.“

Celá recenze online

Xavian Aria / HiFi Knights (PL)
Xavian Aria / Stereo & Video (CZ)