“La vita in musica”

Roberto Barletta se narodil v Italském Turíně rodičům s kořeny v jižni Itálii tedy na místě, kde stála takzvaná “Magna Grecia”.

Vyrůstal však v rodině hudebníků. Již od prvních roků byl jeho život doprovázen zvukem houslí, kytary, a zpěvu. Dětství na něm zanechalo hluboký vliv. Již v roce 1984 ho jeho zájem o hudbu a techniku přivedl k “hraní” si s reproduktory a reprodukcí hudby v domácím prostředí.

V roce 1989 Roberto Barletta ohromil školní porotu svým projektem velkého zesilovače ve třídě A. Cesta začala. To byl první velký úspěch, který ho ujistil o správnosti jeho profesního záměru. Tentýž rok začal pracovat pro Italskou firmu, která se zabývala vývojem a prodejem reproduktorových soustav a zesilovačů.

Tato zkušenost trvala pět let a v roce 1994 se Roberto Barletta rozhodl odstěhovat do Prahy. Po dvouletém nesnadném období “aklimatizace”, se rozhodl vybudovat svoji firmu, kterou nazval dle řecké mytologie “Xavian”: zasvěcené místo můzám na Krétě, místo kde se můzy setkávaly, aby našly inspiraci. První sídlo Xavianu se nacházelo v suterénních prostorech na Pražských Vinohradech. Následovalo druhé sídlo v Kladně a od roku 2013 firma sídlí v bývalém starém mlýně v Hostivici u Prahy.

Již je tomu přes 25 let od doby, kdy Roberto Barletta osobně pájel každou reprosoustavu, osobně navrhoval vnitřní výhybky, osobně dohlížel na kompletaci každého kusu. Xavian se mezitím zvětšil, rozšířil počet modelů, stal se dostupným v několika zemích na světě a přibyl počet celosvětových prémií a uznání. Stále dnes Roberto Barletta dohlíží na kompletaci, provedení a celkovou kvalitu.

V roce 2011 se do týmu Xavianu přidal David Hyka, zkušený vývojář audio techniky. S jeho přispěním vznikly uznávané modely Piccola, Carisma a Virtuosa.

V roce 2015 nastal správný moment pro uzavření kruhu: návrat ke kulturním kořenům a původu. Zrodila se řada Epica, jejíž prvním zástupcem je model Orfeo, který svou kvalitou a zpracováním zaujal celý svět.

Roku 2018 obdržel Xavian bezprecedentní množství ocenění za druhou generaci stěžejního modelu Perla s názvem Perla Esclusiva. Nová verze znamenala globální úspěch.

V roce 2019 pak Xavian uvedl netypickou Classic Series, řadu nekompromisně konstruovaných monitorů s extrémními řešeními v konzervativní ozvučnici.

Od roku 2020 veškeré vývojové a konstrukční práce zastává místo širšího týmu opět sám Roberta Barletta, jeho snahy pak vyústily roku 2023 uvedením výročního modelu Virtuosa Anniversario, první sériově vyráběné reprosoustavy s ultimativními měniči Scan-Speak Ellipticor.

Radost, se kterou děláme naší práci, bychom rádi sdíleli s Vámi.

Na trhu je k dispozici více než 200 značek reproduktorových soustav.

PROČ VYBRAT PRÁVĚ XAVIAN?

Roberto Barletta

Zakladatel firmy Roberto Barletta si začal „hrát“ se stavbou reproduktorových soustav již ve svých 14 letech. Od roku 1988 pracuje na navrhování reproduktorových soustav a zesilovačů.

Světový unikát

Povrchová úprava, smysl pro detail a celkové řemeslné zpracování představují světový unikát. Škála barevných provedení a typů dýh je výjimečně široká a pestrá.

26 let na trhu

Xavian je již od roku 1997 součástí české ekonomiky a získal speciální celní certifikát pro export do Jižní Koreje a zdanění probíhá pouze v České republice.

Kvalitní materiály

Použité materiály a technologie patří ke světové špičce a pocházejí exkluzivně z České republiky, Itálie a Dánska. Ve výrobě nejsou použity součástky nebo materiály pocházející z Dálného východu.

Vše pod jednou střechou

Vývoj, výroba a výstupní kontroly probíhají pod jednou střechou, a to v Hostivicích u Prahy.

Dlouholeté zkušenosti

Firma Xavian tedy využívá čtvrt století staré zkušenosti, ty se již přeměnily v tradici, která je vidět a slyšet již při prvním setkání s jejími výrobky.

Jsme nezávislí

Firma Xavian je samostatná, nezávislá, česká firma rodinného typu. Na Xavian tedy nejsou kladeny požadavky od různých mezinárodních investorů či fondů.

Prodloužená záruka

Na všechny její produkty je poskytována záruka 5 let, a to na materiály, funkčnost a provedení.

26

ZKUŠENOSTÍ

19200

Prodaných výrobků XAVIAN

5

Záruka

100

Svou práci děláme s radostí, vášní a nejlépe, jak umíme.

POZNEJTE TÝM